1. Ana Sayfa
  2. Müzik
  3. Çalışırken dinlenecek müzikler

Çalışırken dinlenecek müzikler

çalışırken dinlenecek müzikler

Çalışırken dinlenecek müzikler önerime hoş geldiniz. Bu makalemde sizlere çalışırken müzik bulup dinleyebileceğiniz bir kaç kanal önerisinde bulundum.

Hemen hepimiz çalışırken mutlaka bir müzik dinliyoruzdur. Duydunuz mu bilmem fakat JNeurosci’da yayınlanan yeni bir çalışmada yemek , para , alkol ve benim blogum gibi ödül veya keyif veren aktiviteler ile aynı salgılamayı müzik içinde yapıyoruz. Ee zaten işimizide severek yapıyorsak müzik ekstra keyif almamızı sağlayacaktır.

Ben belli başlı kanalları bazen de YouTube önerilerinden dinlesemde genel olarak 4 kanal üzerinden gidiyorum o anki kulak zevkime bağlı olarak. Hadi sizede göstereyim.

1-) MDprospect

https://www.youtube.com/c/MDprospect/videos

MDprospect kanalı hem sakin tarz müzikler hem de arka planda doğa sesleri ile çalışma imkanı sunan bir kanal bu kanalın ön çok sevdiğim yanı ise pomodoro şeklinde videolarını hazırlıyor olması ekstra bir pomodoro eklentisi veya programına ihtiyaç duymadan bu kanal üzerinden size uygun video ile çalışabilirsiniz.

2-) Music Lab

https://www.youtube.com/channel/UCwVQIkAtyZzQSA-OY1rsGig/videos

Music Lab kanalını biraz daha gece vakitlerinde tercih ettiğim hareketli müzikler ile sürekli aktif halde tutan biraz kahve ile de mükemmel şekilde uyanık tutan bir kanal , tabi bu benim kendi deneyimim. Bu kanalın en güzel özelliği ise sektöre veya isteğinize göre direkt düzenlenmiş videolarının bulunmuş olması.

3-) Nonstop Music  ve Tekla DuDuchava

 

https://www.youtube.com/channel/UCqswUMaC5yWUrkQszr8fuBA
https://www.youtube.com/c/TeklaDuduchava/videos

Nonstop Music  ve Tekla DuDuchava  kanalları hemen hemen aynı tarz müzikler olduğu için birlikte aldım bu kanallar için size direkt bir özellik söyleyemem fakat benim kulak zevkime uyan tarz genel yapısı mevcut. Eğer diğer ilk 2 kanaldan çok sıkıldıysam muhakkak bu kanallarda soluk alırım.

Bu yazımda sizlere kendi kulak zevkime göre ve kanalların başlıca özelliklerini söyledim , tabi ki youtube , spotify ve dahası bulunan sonsuz müzik deryasında sizin de neler dinlediğinizi öğrenmek istiyorum.

Eğer benimle paylaşmak istersen burada bir yorum yapma alanı var 🙂  belki yeni seveceğimiz müzik senin yorumundan çıkar.👇🏻Bir daha ki önerimde senin yorumlarını derleyeceğim.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba , ben Ali Can Gündüz sizlere dijital maceramdan bilgiler ve tecrübelerimi aktarıyorum. Kısacası araştırıyor , okuyor ve blogumda paylaşıyorum.

Yorum Yap