Dijital

Mark Zuckerberg saolsun artık amcalar dolandırılmıyacak !

Dünyada ileri gelen sosyal medya platformu Facebook popüler mesajlaşma uygulaması olan Messenger için yeni bir özellik getirmeyi hedefliyor. Söz konusu özellik kullanıcılarını dolandırmayı amaçlayan hesapları makine öğrenimi (Yapay Zeka) ile tespit edeceğini söylemekte.

Dünya genelinde 2 Milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Facebook Messenger uygulaması aracılığı ile insanları dolandırmak isteyen hesapları tespit ederek engellemeyi planlıyan yeni bir özellik duyurdu.

Sistemleri kısaca şüpheli işlemlere sahip olan yani kısa sürede benzer mesajları  çok arkadaşlarına gönderen hesapları tespit ederek engelleyeceğini duyurdu.

Aynı zamanda 18 yaşın altındaki kullanıcılara şüphe uyandıracak sayıda arkadaşlık isteği gönderen hesapları da mercek altına alan özellik, çok önemli bir algoritma değişikliğine işaret ediyor. Eğer algoritma karşı tarafta şüpheli bir etkinlik algılarsa, kullanıcıyı engelleyebileceğiniz veya mesaj isteğini reddebileceğiniz bir uyarı gösteriyor.

Özelliğe dair açıklama yapan Facebook “Yeni özelliğimiz, 18 yaşın altındaki insanların, bir yetişkinle etkileşime girerken dikkatli olmalarını sağlamanın yanı sıra, bir mesaja cevap vermeden önce onlara farkındalık kazandırıyor” dedi.

Yani migrosta artık 500₺ kazanamıcaksınız !

Etiketler

İlgili Makaleler

17 Yorum

  1. Çok güzel bilgiler ellerine sağlık ali can gündüz başarılarının davamını dilerim inşallah daha da ileriye gidersin

  2. Bu haber amcaların hoşuna gidecektir 😀 bilgiler için teşekkürler, siteniz baya yararlı ve kullanışlı

  3. Alicangündüz microsofttur facebooktur vs herşeyi ayrıntısına kadar anlatmış mükemmel bir site

  4. Bence çok iyi bir gelişme olmuş, facebook gibi eski bir platform ve hala sevilen bir platformda bu türlü dolandırıcılıklara karşı çok etkili olacağını düşünüyorum.

  5. Bence doğru iyi bir makale olmuş. Büyük ihtimalle çoğu kişi böyle düşünüyor böyle devam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı