1. Ana Sayfa
 2. WordPress
 3. WooCommerce online ödeme alt yapısı entegresi

WooCommerce online ödeme alt yapısı entegresi

featured

Merhaba , ben Ali Can Gündüz sizlerin dijitalde ki dostu. Sizlere blogum da bilgilerimi araştırmalarımı paylaşıyorum. Bu yazımda da sizlere WooCommerce online ödeme alt yapı entegreleri hakkında bilgilerimi paylaşacağım.

Firmalar

Sizlere bazı Türkiye için sanal pos desteği sunan firmaların isimlerini vereceğim komisyon vb. diğer özelliklerinizde beğendiğiniz sanal pos firması ile çalışabilirsiniz. Hepsini nasıl kurabileceğinizi

 1. Paywant
 2. Shopier
 3. Turkey PayU
 4. PayTR
 5. İyzico
 6. İPara
 7. Moka
 8. Paynet

Bu 8 sanal pos sağlayıcısından 1 tanesini seçmeniz işinizi görecektir. Haydiiii kurulumlara geçelimmmm.

 

Kurulumlar

Sanal posların WooCommerce kurulumları aslında o kadar zor değil sizlere temelini anlatacağım bu yazımdan anlayamazsanız bu kadarda iddialıyım bana sosyal medya hesaplarımdan ulaşın Dijital Dostunuz size tamamen ücretsiz yardımcı olur :)

 

Temelinde hepsinin eklentisi var bu eklentiler sayesinde işlemlerimizi yürüteceğiz. Seçtiğiniz pos sağlayıcısının eklentisini kuralım öncelikle sizlere yukarıda isimlerini verdiğim pos sağlayıcıların resmi sitelerinden eklentileri nasıl edinebilirsiniz onu anlatayım. Öncelikle google amcaya veya teyzeye fark etmez ” Sanal pos adı woocommerce eklenti” şeklinde aratalım yüksek ihtimalle ulaşırsınız fakat ben hemen aşağıda linkledim dijital dostlarım için

Paywant : Üyelik onayından sonra zip dosyası vermekte.
Shopier : Üyelik onayından sonra zip dosyası vermekte.
Turkey PayU : https://woocommerce.com/products/payu-turkey/ ücretli tavsiye etmiyorum zaten payu iyzico’yu bünyesine aldığı için iyzico ile devam etmenizi öneririm.
PayTR: https://wordpress.org/plugins/paytr-sanal-pos-woocommerce-iframe-api/
İyzico: https://wordpress.org/plugins/iyzico-woocommerce/
İPara: Üyelik onayından sonra zip dosyası vermekte.
Moka: http://developer.moka.com/home.php?page=hazir-paketler
Paynet: https://github.com/paynett/WooCommerce

Bu linkler veya sayfalarınızdan edindiğiniz zip dosyalarını indirin.

Entegrasyon

İndirdiğimiz zip dosyalarını kurmaya geldi aslında sanal pos sağlayıcılarıda bu desteği size sunmalı fakat biz kendi işimizi kendimiz görelim diyorsanız devam edebiliriz. WordPress admin panelimize gelelim

Menümüzden Eklentiler > Yeni Ekle sayfasını takip edelim. Girdiğimiz sayfada üstte eklenti yükle butonuna tıklayalım açılan alandan Dosya Seç ile zip konumunu bulup zip halinde yüklemesini sağlayalım. Evet aslında bitti işimiz yüklediğimiz eklentiyi etkinleştirelim ve daha sonrasında ayarlarına girelim. Yeni bir sekmeden de aldığımız sanal pos sağlayıcısının yönetim paneline girelim menüsünde entegrasyon veya api yazar girdiğiniz sayfada siteniz için vermiş olduğu keyleri eklentimizdeki gerekli boşlukları dolduralım.

Bitti artık sanal posunuz hazır , hiç bir pos sağlayıcısı ile işbirliğim yok fakat illaki önerecek olursam.

 1. Paywant
 2. Shopier
 3. İyzico

ile çalışmanızı tavsiye ederim. Sorunuz olur ise iddiam geçerlidir. Bir instagram dm veya makaleme yazacağınız bir yorum kadar uzağınızdayım.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba , ben Ali Can Gündüz sizlere bilgilerimi araştırmalarımı ve bazen de düşüncelerimi blogumdan paylaşıyorum.

Yorum Yap